AX MED

Zalety komory normobarycznej

NORMOBARIA
sposób na zahamowanie procesów starzenia, wzmocnienie zdrowia i regeneracji organizmu.

Komora normobaryczna zalety

Wśród terapii naturalnych coraz większą popularnością cieszy się komora normomaryczna, zalety której doceniło już wiele osób. Czym jest komora normobaryczna, na co pomaga i kiedy warto się nią zainteresować?

 Normobaryczna terapia tlenowa jest to bezinwazyjna terapia polegająca na podawaniu opracowanej formuły odżywczego powietrza bogatego w m.in. tlen, wodór i dwutlenek węgla w warunkach podwyższonego ciśnienia do 1500 hPa, co znacznie podwyższa poziom nasycenia hemoglobiny tlenem.

Następuje regeneracja organizmu, zmniejszają się stany zapalne, zostają spowolnione procesy starzenia. 

Aż ośmiokrotnie zwiększa się także produkcja komórek macierzystych, które zastępują uszkodzone lub zniszczone komórki. 

Terapie normobaryczne zalecane są dla osób w każdym wieku.

Tlenoterapia zalety

Wewnątrz komory utrzymują się najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka stany ciśnienia atmosferycznego i składu powietrza, wynoszące ok.: 1500 hPa 40% zawartości tlenu 1,5-2% dwutlenku węgla 0,5% wodoru. Stężenie wszystkich parametrów wraz z odpowiednim poziomem wilgotności (poniżej 65%) kontrolowane jest przy pomocy odpowiednich czujników.

Komora normobaryczna, w której jest zwiększona zawartość dwutlenku węgla ułatwia oddychanie, nawet w ataku astmy, który ustępuje w trzy minuty. Następuje rozkurczenie oskrzeli, tlen z hemoglobiny jest wypchnięty do osocza, z osocza do płynu tkankowego, a stamtąd do komórek, dzięki czemu organizm jest doskonale dotleniony. Z kolei wdychany wodór dociera m.in. do mitochondriów, gdzie neutralizuje rodniki hydroksylowe i tym samym blokuje zniszczenia wewnątrzkomórkowe.

Czy komora normobaryczna jest bezpieczna? Terapia ta nie ma żadnych skutków ubocznych. Nie ma również ograniczeń czasowych w przypadku tlenoterapii. Zalety są oczywiście najbardziej widoczne przy regularnych wizytach. Komora normobaryczna w Szczecinie jest otwarta siedem dni w tygodniu, więc możesz korzystać z naszych usług w dogodnym dla siebie terminie. Na co jeszcze wpływa normobaria i jakie są zalety tlenoterapii?

Normobaria zalety

Poznaj zalety tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie