AX MED

Normbaria a łuszczyca

Na wiele dolegliwości, z którymi ciężko jest poradzić sobie standardowymi metodami, pomaga normobaria. Łuszczyca nie jest tu wyjątkiem. Chroniczne zapalenie skóry może prowadzić do znacznego obniżenia jakości życia. Pięćdziesiąt procent chorych odczuwa znaczny psychiczny i fizyczny dyskomfort z powodu choroby. Na szczęście są metody, by złagodzić uciążliwe dolegliwości. Sprawdź, jaki jest związek między normobarią a leczeniem łuszczycy.

Normobaria a łuszczyca

Związek między tlenoterapią a leczeniem łuszczycy opiera się na wszechstronnym pozytywnym działaniu na system odpornościowy. Oczyszcza organizm od środka, a więc pomaga uporać się nie tylko z objawami, ale i przyczynami choroby. Oto kilka pozostałych sposobów, jak normobaria może przyczynić się do poprawy stanu skóry u osób cierpiących na łuszczycę:

  1. Redukcja stresu: Przebywanie w warunkach normobarycznych, zwłaszcza w spokojnym i relaksującym otoczeniu, pomaga zmniejszyć poziom stresu. Pamiętaj, że stres jest jednym z czynników, które mogą wywoływać lub nasilać objawy łuszczycy.
  2. Poprawa ogólnego stanu zdrowia: Zdrowy tryb życia wspiera ogólną kondycję organizmu, co pośrednio może przyczynić się do złagodzenia objawów łuszczycy.
  3. Odpowiednie nawilżanie skóry: Warunki normobaryczne, zwłaszcza przy odpowiedniej wilgotności powietrza, pomagają w utrzymaniu skóry nawilżonej. Suche powietrze może pogorszyć stan skóry osób z łuszczycą.
  4. Wzmocnienie układu immunologicznego: Organizm staje się bardziej odporny na przeróżne infekcje.

Komora normobaryczna a łuszczyca – czy to dobry pomysł?

Czy komora normobaryczna jest bezpieczna? Przeciwwskazań tej metody nie jest wiele (to między innymi ciąża, klaustrofobia czy przeziębienie) i nie ma ona żadnych skutków ubocznych. Nasza komora normobaryczna w Szczecinie to w pełni bezpieczne i komfortowe miejsce, które uzyskało europejski certyfikat CE. Nad bezpieczeństwem osób korzystających z komory czuwa także dobrze przeszkolona obsługa.

Oczywiście przed skorzystaniem z komory normobarycznej na łuszczycę polecamy konsultację ze swoim dermatologiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej terapii? Przeczytaj nasze pozostałe wpisy:

Poznaj efekty tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie

Zastosowania normobarii