AX MED

Normobaria a migrena

Czy wiesz, jakie zastosowanie ma tlenoterapia migrena? Jak zaznaczają specjaliści, te specyficzne bóle głowy zaliczane są obecnie do chorób cywilizacyjnych, z którymi mierzy się na co dzień wiele osób. Statystyki są bezwzględne, bo pokazują, że jest to problem 10-20% populacji. Nie znamy dokładnych mechanizmów jej powstawania, nie wiemy również, jak skutecznie i trwale ją leczyć. Stosowane metody mają najczęściej działanie objawowe, zwykle jest to regularne sięganie po silne leki przeciwbólowe.

Nadzieją może być komora normobaryczna – migrena i jej objawy zdecydowanie dzięki niej słabną. Co to za zabiegi? Jak wyglądają i na czym dokładnie polegają?

Tlenoterapia a migrena – skuteczne działanie

Pojawianie się hasła „komora normobaryczna a migrena” z pewnością jest zastanawiające dla osób, którym ból utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jej skuteczność jest bezpośrednio powiązana z tym, że doskonale dotlenia ona komórki mózgu i obkurcza naczynia krwionośne, co sprawia, że ból może ustąpić.

Komora normobaryczna Szczecin to z rozwiązanie dla Ciebie, jeśli regularnie mierzysz się z dokuczliwymi bólami głowy. Dzięki tlenoterapii pokonasz migrenę!

Normobaria a migrena

Zastanawiać może również to, czy komora normobaryczna jest bezpieczna? Tutaj odpowiedź jest jednoznaczna. Inwazyjność terapii jest ograniczona do minimum, jest ona w pełni bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Terapia tlenowa w migrenie wykazała się dużą skutecznością. Intensywne dotlenienie doprowadzało u pacjentów nie tylko do opanowania ataków bólowych, ale również pozwalało osiągnąć zdecydowane zmniejszenie częstotliwości ich występowania.

Migrena – leczenie

Leczenie migreny bywa trudne. W komorze normobarycznej trzeba spędzić od 10 do 60 godzin, choć wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Mimo wszystko widoczne rezultaty sprawiają, że wiele osób chętnie decyduje się na tego rodzaju zabiegi.

Komora normobaryczna na co pomaga? Warto pamiętać, że wykazuje ona skuteczność nie tylko w przypadku migreny, ale również doskonale sprawdza się w terapii wielu problemów pochodzenia neurologicznego. Zabieg nie jest uciążliwy, wystarczy wejść do komory, wygodnie usiąść i oddychać. Tlen ma w ten sposób kontakt również z całym naszym ciałem, przez co może skutecznie niwelować ewentualnie niedotlenienie tkanek i pomagać radzić sobie z wieloma problemami zdrowotnymi.

Wyjątkową korzyścią płynącą z normobarii jest to, że organizm zwiększa ilość komórek macierzystych, dzięki czemu dochodzi do szybszej regeneracji oraz naprawy schorowanych i zniszczonych tkanek.

Poznaj efekty tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie

Zastosowania normobarii