AX MED

Normobaria a depresja

Na zabieg terapii tlenowej warto zgłosić się na przykład wtedy, gdy pojawia się u nas depresja. Normobaria może bowiem pomóc w uporaniu się z uporczywymi dolegliwościami, a co ważniejsze – znacząco poprawić nam humor.

Terapia tlenowa – na czym polega?

Komora baryczna Szczecin to nic innego, jak urządzenie służące do przeprowadzania terapii tlenowej. Na czym ona polega? To dość innowacyjna metoda, która przeznaczona jest praktycznie dla każdego – bez względu na jego wiek czy odczuwane dolegliwości. Przeprowadzono już wiele badań, z których jasno wynika, jak zbawienny wpływ na organizm może mieć właśnie korzystanie z takiej komory normobarycznej.

Silne zanieczyszczenie powietrza, jakim oddychamy każdego dnia sprawia, że nasz organizm nie jest wystarczająco dotlenione. Nie o sam tlen jednak chodzi – z uwagi na niską jakość otaczającego nas powietrza, do organizmu nie przenikają także inne niezbędne składniki mineralne. Taki niedobór podstawowych pierwiastków może wpływać niekorzystnie nie tylko na samopoczucie, ale również ogólny stan zdrowia każdego człowieka. Doskonałym rozwiązaniem takiego problemu jest terapia tlenowa i komora normobaryczna. Na co pomaga? Korzystanie z takiej metody pozwala na pełne dotlenienie każdego jej użytkownika. Możliwość oddychania zupełnie czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia to doskonały sposób na to, by wprowadzić do organizmu niezbędne pierwiastki. Warto przy okazji podkreślić, że cała metoda wspomaga także pozbycie się rozmaitych dolegliwości; wpływa także znacząco na poprawę samopoczucia.

Komora normobaryczna na depresję – czy pomoże?

Według przeprowadzanych badań, korzystanie z komory normobarycznej może także pomóc zredukować niepożądane objawy depresji. Przeanalizowano wiele takich przypadków i udowodniono, że możliwość oddychania czystym tlenem wpływa bezpośrednio na aktywność mitochondrialną. Ta z kolei może mieć bezpośrednie przełożenie na leczenie objawów związanych z depresją. Wyeliminowanie przynajmniej części uciążliwych dolegliwości, jakie związane są ze stanami depresyjnymi, mogą znacząco wpłynąć na jakość życia chorej osoby. Z pewnością pojawi się jednak pytanie, czy komora normobaryczna jest bezpieczna? Tak. Korzystanie z takiej metody jest w pełni bezpieczne. Ważne jednak, by wybierać terapię u specjalistów z doświadczeniem, którzy posiadają certyfikowany sprzęt. Polecamy zatem nasze usługi – posiadane przez nas komory normobaryczne pomogły uporać się z uciążliwymi dolegliwościami już wielu naszym klientom.

Poznaj efekty tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie

Zastosowania normobarii