AX MED

Normobaria a autyzm

Pacjenci zmagający się z ciężkimi dolegliwościami często szukają alternatywnych metod leczenia, takich jak komora normobaryczna. Autyzm jest jedną z takich chorób, wobec których tradycyjna medycyna jest bezsilna. Najczęściej ujawnia się już przed 3 rokiem życia dziecka. Nie można z niej „wyrosnąć”, jak powszechnie sądzi wiele osób, jest to więc zaburzenie, z którym przychodzi się mierzyć do końca życia. Wiąże się z wadliwą pracą mózgu, przy czym charakterystyczne jest, że osoba chora izoluje się od świata zewnętrznego. Wyleczenie jest trudne lub nawet niemożliwe, jednak wieloletnie badania pokazują, że stosowanie regularnej terapii może zminimalizować objawy i pomóc chorym odnaleźć się w otaczającym ich świecie. 

Komora normobaryczna a leczenie autyzmu

W komorze normobarycznej tworzone są specjalne warunki, które pozwalają uzyskać lepsze dotlenienie komórek mózgowych. Autyzm jest zaburzeniem neurologicznym związanym z ich pracą. W związku z tym tlenoterapia przy autyzmie może skutecznie zminimalizować objawy choroby u większości dzieci. Rozważając więc związek pomiędzy komorą normobaryczną a autyzmem, można zauważyć pewną poprawę u dzieci mierzących się z tą dolegliwością. 

Pytanie o to, jak leczyć autyzm, pojawia się od lat wśród lekarzy. Kluczowe było zapewnienie dzieciom możliwości samodzielnego funkcjonowania. Komora normobaryczna w Szczecinie, to doskonałe i komfortowe rozwiązanie dla małych i starszych pacjentów. 

Normobaria a autyzm

Terapia tlenowa dla dzieci z autyzmem ogranicza swoją inwazyjność do minimum, a jednocześnie jest doskonałym sposobem na oswojenie chorego z otoczeniem. Rozpowszechnianie się takiej terapii sprawiło, że rodzice często zadają pytanie: czy komora normobaryczna jest bezpieczna? Przeprowadzono liczne badania, które wykazały jej pozytywny wpływ na zdrowie, w tym również minimalizowanie objawów autyzmu. Niewątpliwą zaletą jest jednak właśnie fakt, że normobaria jest w pełni bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
 

Terapia tlenowa na autyzm nie sprawia, że choroba całkowicie zniknie, możliwe jest jednak znaczące poprawienie funkcjonowania dziecka. Stymuluje ona układ nerwowy dziecka do lepszej pracy.

Skuteczność działania komory normobarycznej

Co ciekawe w kontekście leczenia tlenem można znaleźć wiele korzyści prozdrowotnych. Jeśli zadajesz sobie pytanie — komora normobaryczna na co pomaga? to koniecznie odwiedź nas w Szczecinie i porozmawiaj ze specjalistami, zapytaj również lekarza Twojego dziecka, czy poleca takie działanie terapeutyczne. Przyjdź i przekonaj się o jego skuteczności — u dzieci z autyzmem pierwsze efekty widoczne są już po 40 godzinach terapii.

Poznaj efekty tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie

Zastosowania normobarii