AX MED

Normobaria po udarze

Jednym z wielu zabiegów, jakie jesteśmy w stanie zaproponować swoim klientom, jest normobaria po udarze. Popularna ostatnio terapia tlenowa może pomóc w uporaniu się z niepożądanymi skutkami udaru bądź wylewu.

Normobaria — co to takiego?

Polecana przez naszą firmę terapia tlenowa to innowacyjna metoda, z której mogą swobodnie korzystać osoby w każdym wieku. Jak zostało już udowodnione, korzystanie z takiej terapii może mieć naprawdę zbawienny wpływ na organizm. Na czym polega cały proces? W obecnych czasach niedobór podstawowych pierwiastków w atmosferze sprawia, że dostarczany do naszego organizmu tlen nie wyróżnia się wcale wysoką jakością. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu konieczne są także inne pierwiastki, które trudno jest jednak przyswoić. Komora normobaryczna — na co pomaga? Tego typu zabieg pozwala na pełne dotlenienie, a także umożliwia wchłanianie do organizmu niezbędnych mikroelementów. Oddychanie czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia to metoda, która wspomaga pozbycie się różnego rodzaju chorób czy urazów. Korzystanie z niej wpływa także na poprawę samopoczucia czy rekonwalescencję — w tym także po udarze!

Normobaria po udarze — w jaki sposób pomaga?

Dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym wpływa korzystnie na wiele różnych aspektów. W przypadku pacjentów po udarze mamy do czynienia z uszkodzeniami w różnych częściach ciała. Najczęściej występuje martwica — to obumieranie komórek na skutek braku tlenu oraz niezbędnych składników mineralnych. Warto jednak podkreślić, że tkanki otaczające martwicę w wielu przypadkach zachowują funkcje metaboliczne. Uczestniczenie w terapii tlenowej może zatem wpływać korzystnie właśnie na te komórki, które — przy dostarczaniu im dostatecznej ilości tlenu, mogą pracować znacznie efektywniej!

Czy komora normobaryczna jest bezpieczna? Tak! Przeprowadzono już badania na temat tego, jak dużą skuteczność terapia tlenowa ma właśnie w poprawianiu funkcji neurologicznych — także u osób, które doświadczyły udaru. Postępy takie dotyczyć mogą na przykład posługiwania się mową czy też ustępowania paraliżu danej części ciała, a co za tym idzie — również znaczącej poprawy czucia. Co ważne, terapia tlenowa dla osób po udarze to także możliwość poprawienia ogólnej jakości życia, w tym również samopoczucia. Tego typu aspekty są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a także dalszej walki o panowanie nad swoim ciałem. 

Nasza komora normobaryczna Szczecin zachęca do spróbowania takiej terapii każdego, kto zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami. Warto podkreślić, że tlenoterapia jest metodą, która przyniosła ulgę wielu osobom na całym świecie!

Poznaj efekty tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie

Zastosowania normobarii