AX MED

Czym jest tlenoterapia?

Główną usługą, jaką proponujemy wszystkim swoim klientom, jest tlenoterapia. Co to jest? To szereg zabiegów, których celem jest poprawa stanu zdrowia, a także samopoczucia każdego klienta. 

Tlenoterapia – na czym polegają takie zabiegi?

Tlenoterapia to nic innego, jak metoda leczenia za pomocą odpowiednio przygotowanego stężenia tlenu. Większe stężenie tlenu we wdychanym przez pacjenta powietrzu sprawia, że jest on w stanie dotrzeć do znacznie większej ilości pęcherzyków płucnych. To z kolei ma bezpośredni wpływ na utrzymywanie prawidłowego poziomu saturacji we krwi. Korzystanie z takich zabiegów może mieć zbawienny wpływ na stan zdrowia pacjenta – i to bez względu na to, na jakie właściwie schorzenia cierpi. 

Jakie są rodzaje tlenoterapii?

Podawanie pacjentom tlenu może odbywać się według dwóch różnych zasad. 

Pierwsza z nich to tlenoterapia bierna – w takiej sytuacji pacjent sam wdycha powietrze wzbogacone tlenem poprzez wąsy tlenowe. Taka terapia może być przerwana w dowolnym momencie; podawanie tlenu może odbywać się na przykład za pomocą koncentratorów tlenu, które z powodzeniem można stosować w warunkach domowych. 

Drugi rodzaj podawania tlenu to tlenoterapia czynna. Przygotowana wcześniej mieszanina gazów w odpowiednim stężeniu podawana jest do płuc pacjenta w sposób mechaniczny. Tego typu zabiegi stosuje się najczęściej w przypadku osób nieprzytomnych bądź takich, które mają problem z samodzielnym oddychaniem. 

Czy podawanie tlenu jest szkodliwe? Odpowiadamy

Tlenoterapia to proces, który może przynieść pacjentowi wiele korzyści. Zabiegi tego typu nie są szkodliwe – warto jednak korzystać wyłącznie z takich metod u specjalistów, posiadających odpowiednie umiejętności, a także doświadczenie. Jednym z rodzajów tlenoterapii jest normobaria, która jest całkowicie bezpieczna. Na co pomaga komora normobaryczna? Korzystanie z takiej terapii może przede wszystkim zmniejszyć zaburzenia oddychania pacjenta; wpływa ona również na poprawę sprawności psychofizycznej, która mogła być zaburzona właśnie na skutek niezbyt dobrego dotlenienia narządów. 

Normobaria poprawia także samopoczucie; regularne korzystanie z terapii tlenowych może poprawić jakość snu, a także komfort życia. To wszystko może zapewnić profesjonalna komora normobaryczna. Co to oznacza? Że naprawdę warto znaleźć miejsce, które proponuje klientom właśnie tego typu zabiegi. Szczególnie polecana jest komora normobaryczna Szczecin, która specjalizuje się właśnie w terapiach tlenowych dla pacjentów w różnym wieku. Zapraszamy do skorzystania z oferty, a także zadawania dodatkowych pytań – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Poznaj efekty tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie