AX MED

Czy tlenoterapia poprawia kondycję?

Jeśli zdarzyło Ci się wpisać w wyszukiwarkę: „komora hiperbaryczna odchudzanie”, pomożemy Ci zdobyć wiedzę na temat zalet tlenoterapii szczególnie w kontekście poprawy kondycji fizycznej oraz podkręcenia metabolizmu. Czy tlenoterapia rzeczywiście poprawia naszą wydolność? Przeczytaj!

Tlenoterapia a poprawa kondycji – jak to działa?

Tlenoterapia polega na podawaniu tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Odbywa się to wewnątrz komory hiperbarycznej, do której wchodzi się w całości. Tlen pod wpływem zwiększonego ciśnienia rozpuszcza się w osoczu, dzięki czemu wszystkie komórki i organy zostają silnie dotlenione. Zabieg zwykle trwa 60 minut – w tym czasie możesz zrelaksować się w komorze, słuchając muzyki lub czytając książkę. Jedną z głównych zalet regularnego korzystania z komory hiperbarycznej jest poprawa kondycji fizycznej. Jak wiadomo, intensywny wysiłek wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen, którego niewystarczająca ilość źle wpływa na mięśnie oraz narządy wewnętrzne. Zatem tlenoterapia pomaga nam zregenerować się po ćwiczeniach, co znacząco przekłada się na wzrost naszej wydolności.

Tlenoterapia w sporcie – najważniejsze zalety

Na początek bardzo ważna informacja – tlenoterapia w sporcie jest nie tylko bezpieczna, ale też oficjalnie uznana za skuteczną metodę leczniczą. Liczne badania naukowe udowodniły, że sesje w komorze hiperbarycznej zwiększają wydolność organizmu o około 10 proc. i przyspieszają regenerację po wysiłku. Dlatego też o tlenoterapii zwykło mówić się, że to naturalny doping dla osób uprawiających sport. Jakie jeszcze korzyści przynosi tlenoterapia dla sportowców? To m.in.:
  • szybsza regeneracja mięśni, stawów i ścięgien i więzadeł
  • krótszy czas rekonwalescencji po doznanych urazach i kontuzjach
  • zapobieganie odwodnieniu organizmu
  • zmniejszenie obrzęków czy stanów zapalnych
  • eliminacja zakwaszenia mięśni
  • wspomaganie pracy serca

Komora hiperbaryczna a odchudzanie

Kolejną zaletą terapii z udziałem tlenu jest poprawa metabolizmu, co jest szczególnie ważne dla każdego, kto chce zrzucić wagę. Jak to możliwe? Tlen podawany w komorze, w warunkach podwyższonego ciśnienia, przyspiesza zachodzące w organizmie procesy metaboliczne, co z kolei przekłada się na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Zabieg poprawia także sprężystość skóry, co również ma znaczenie przy odchudzaniu. Tlenoterapia polepsza ogólną kondycję nie tylko naszego ciała, ale także umysłu. Dotleniony mózg i szybciej krążąca krew dodają energii i dobrego samopoczucia, co jest niezwykle ważne na etapie zrzucania zbędnych kilogramów, kiedy to łatwo nam popaść w zniechęcenie czy wręcz rezygnację z postanowionych celów.

Podsumowanie

Tlenoterapia ma same plusy. Wspiera organizm przy wysiłku fizycznym, pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę, doskonale wpływa także na procesy myślowe, koncentrację oraz ogólny nastrój. Chcesz dowiedzieć się więcej? Komora normobaryczna Szczecin – zapraszamy! Czytaj także:

Poznaj efekty tlenoterapii, zadbaj o swój umysł i ciało już dziś!

  Wybierz dogodny termin i zarezerwuj termin terapii przez strone internetową bądź telefonicznie